Szczyrk – na narty w Beskidy


Szczyrk to niepodważalna zimowa stolica Beskidów. Szczyrk to jedno z najlepszych polskich kurortów zimowych i miejsc na narty.

Warunek jest jeden: co najmniej średnio sroga zima i dużo śniegu. Najpopularniejsze stoki narciarskie w Szczyrku to oczywiście osławione Skrzyczne, a także Beskidek, Czyrna-Solisko i Salmopol, który bywa celem nie tylko narciarzy, ale również zwykłych turystów z uwagi na dobra komunikację jaka zapewnia droga ze Szczyrku do Wisły przez Przełęcz Salmopolską.

Salmopol to raj przede wszystkim dla snowboardzistów. Snowboard na Salmopolu ma już bogatą tradycję. Funkcjonuje specjalnie przygotowany pod snowboard Billabong Snowpark Juljany oraz rynna w której snowboardziści uprawiają half-pipe zlokalizowany na Hali Pośredniej.

Szczyrk na narty Skrzyczne

Szczyrk na narty Skrzyczne

Szczyrk to z reguły bardzo dobre warunki zimowe, tylko naprawdę ciepła zima jest w stanie tutaj pokrzyżować plany narciarzom. Śnieg i ujemne temperatury utrzymując się zazwyczaj do początku wiosny. Sezon narciarski trwa ponad 100 dni w roku.

Szczyrk to również świetna lokalizacja o dobry dojazd, który możliwy jest od strony Wisły, jak również od strony stolicy Podbeskidzia Bielska Białej. Ze Śląska, z Katowic do Szczyrku w warunkach zimowych dostaniemy się w niespełna 1,5 godziny.

Szczyrk na narty to świetna propozycja dla każdego bez względu na grubość portfela. Baza noclegowa jest wyjątkowo urozmaicona i bogata. Mamy w Szczyrku tanie noclegi na kwaterach prywatnych. Ośrodki wypoczynkowo-wczasowe i pensjonaty dla średnio zamożnych jak również luksusowe hotele SPA dla najbardziej wymagających.

Miasteczko ciągnie się na długości 8km wzdłuż doliny Żylicy, jest więc masa miejsca do spacerów. Zatem Szczyrk polecamy nie tylko na narty ale również na zimowe rodzinne ferie i wypady weekendowe dla rodzin z dziećmi.